Пропустити команди стрічки
Перейти до основного вмісту

Швидкий запуск

НАКАЗ ДЕРЖПРАЦІ УКРАЇНИ ВІД 24.04.2013 № 55

24.04.2013

ДЕРЖАВНА ІНСПЕКЦІЯ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ПРАЦІ​

НАКАЗ

 

м. Київ

" 24 " квітня 2013 року                                                                  № 55

 

Про затвердження Порядку надання

Держпраці України згоди

на проведення позапланових

заходів за зверненнями фізичних

та юридичних осіб

 

Відповідно до частини п’ятої статті 6 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності", пункту 7 Положення про Державну інспекцію України з питань праці (далі – Держпраці України), затвердженого Указом Президента України від 6 квітня 2011 року № 386/2011, та з метою оптимізації порядку прийняття управлінських рішень спрямованих на реалізацію контрольних та наглядових функцій Держпраці України, наданих зазначеним Положенням,

 

 

НАКАЗУЮ:

 

1. Затвердити Порядок надання Держпраці України згоди на проведення позапланових заходів за зверненнями фізичних та юридичних осіб про порушення суб’єктом господарювання вимог законодавства (додається).

2. Сектору взаємодії із засобами масової інформації, громадськістю та міжнародними організаціями забезпечити оприлюднення цього наказу на веб-сторінці Держпраці України.

3. Начальникам територіальних державних інспекцій з питань праці визначити відповідальних осіб, які будуть готувати подання на отримання згоди щодо проведення позапланових перевірок.

4. Визнати доручення Держпраці України від 22.08.2012 № 3038/21/01/01-12 таким, що втратило чинність.

5 Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.

 

 

 

В.о. Голови                                                                                             Р. Зенов

 


ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ Державної інспекції

України з питань праці

24 квітня 2013 р.  № 55

 

 

 

Порядок надання Держпраці України згоди

на проведення позапланових заходів

за зверненнями фізичних та юридичних осіб про порушення

суб’єктом господарювання вимог законодавства

 

 

1.  Державна інспекція України з питань праці реалізує свої повноваження з питань надання згоди на проведення позапланових заходів за зверненнями фізичних та юридичних осіб про порушення суб’єктом господарювання вимог законодавства через відділ юридичного забезпечення Управління правового та адміністративного забезпечення Держпраці України.

2.  У разі виникнення потреби проведення перевірки з метою належного розгляду питань, порушених у зверненнях фізичних або юридичних осіб, надсилати на електронну адресу ckarga@ukr.net лист з обґрунтуванням підстав щодо надання згоди на вказану перевірку у форматі Ехcel за визначеною формою (Додаток 1) з одночасним підтвердженням у паперовому вигляді. Електронний лист повинен містити копії документів, що підтверджують необхідність проведення перевірки у сканованому вигляді. Електронні листи Територіальних державних інспекцій з питань праці аналізуються спеціалістами відділу юридичного забезпечення на предмет їх відповідності нормам чинного законодавства та даному Порядку, після чого у термін до трьох робочих днівготується лист-погодження Держпраці України та надсилається на відповідну електронну адресу ТДІзПП з одночаснимпідтвердженням у паперовому вигляді.

3.  Строк дії згоди становить 60 календарних днів, відповідно до частини 1 статті 38 КУпАП з моменту отримання ТДІзПП електронного листа – погодження на позапланову перевірку.

4.  Згода на проведення посадовими особами територіального органу Держпраці позапланових заходів надається відповідно до абзацу четвертого пункту 1 статті 6 Закону України «Про засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» у разі надходження звернення фізичної чи юридичної особи про порушення законодавства за наступних умов:

Звернення фізичної особи з питань, пов’язаних із діяльністю Держпраці України, відповідає вимогам Закону України "Про звернення громадян";

Письмового звернення юридичної особи.

У випадку проведення позапланових заходів з інших підстав додаткова згода додаткова згода Держпраці не надається. До таких підстав відносяться:

                         

вимога прокурора (відповідно до ст. 8 Закону України „Про прокуратуру”). У випадку надходження до територіального органу Держпраці звернення фізичної або юридичної особи, переданого органами прокуратури за належністю, надання згоди на проведення позапланової перевірки є обов’язковим.

 

розпорядження голови місцевої державної адміністрації, прийняте в межах компетенції ( відповідно до ст. 6 Закону України „Про місцеві державні адміністрації”);

 

5.  При отриманні зазначеної згоди у п’ятиденний термін після завершення перевірки надсилати на електронну адресуckarga@ukr.net контрольну картку у форматі Ехcel за визначеною формою (Додаток 2) з одночасним підтвердженням у паперовому вигляді. У разі нездійснення позапланової перевірки після завершення орієнтованого терміну надавати вичерпне обґрунтування щодо причин її непроведення.

 

6.  Відповідальним особам ТДІзПП першочергово направляти на отримання згоди подання щодо проведення позапланових перевірок за зверненнями народних депутатів України та з Урядової гарячої лінії.

 

 

Директор Департаменту 

контролю за додержанням                 

законодавства про працю та зайнятість                                                   С. Артюх

 

 Додатки до наказу