Пропустити команди стрічки
Перейти до основного вмісту

Швидкий запуск

ЩОДО ЛЕГАЛІЗАЦІЇ ТРУДОВИХ ВІДНОСИН

29.03.2013

Питання щодо забезпечення трудових прав працівників, легалізації заробітної плати та зайнятості населення перебуває на постійному контролі Держпраці України та її територіальних органів. На виконання спільного наказу Міністерства праці та соціальної політики України, Державної податкової адміністрації та Пенсійного фонду України від 14.09.2009 № 342/500/110 "Про затвердження заходів щодо забезпечення трудових прав працівників, легалізації заробітної плати та зайнятості населення" територіальними органами Держпраці України, у складі робочих груп, разом з посадовими особами Пенсійного фонду України та Державної податкової служби України здійснюються спільні перевірки з питань дотримання роботодавцями чинного трудового законодавства.

З початку 2013 року робочими групами територіальних органів Держпраці України, Пенсійного фонду України та Державної податкової служби України проведено 358 спільних перевірок суб’єктів господарської діяльності, які використовують найману працю. За результатами перевірок виявлено порушення вимог статті 24 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП України) щодо належного оформлення трудових відносин у 72 суб'єктів господарювання. Порушення вимог статей 95 і 96 КЗпП України щодо мінімального розміру заробітної плати та тарифної системи оплати праці встановлено у 92 роботодавців.

За результатами спільних перевірок складено 321 припис про усунення порушень законодавства про працю. Складено та передано до місцевих судів 284 протоколи про адміністративні правопорушення згідно частини 1 статі 41 та статті 188-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Матеріали 29 перевірок передано до правоохоронних органів для вжиття відповідних заходів.