Пропустити команди стрічки
Перейти до основного вмісту

Державна інспекція України з питань праці

:

Реагування на критику: ЩОДО КІЛЬКОСТІ ПЛАНОВИХ ТА ПОЗАПЛАНОВИХ ПЕРЕВІРОК

Швидкий запуск

ЩОДО КІЛЬКОСТІ ПЛАНОВИХ ТА ПОЗАПЛАНОВИХ ПЕРЕВІРОК

22.04.2013

Ознайомившись з публікацією видання «Форбс-Україна» від 16.04.2013, прес-служба Держпраці України спростовує твердження голови Європейської Бізнес Асоціації А. Деревянко про те, що «зменшуючи планові перевірки, держоргани додають позапланові», та надає роз’яснення щодо повноважень Держпраці України.

До повноважень Держпраці України під час здійснення державного нагляду (контролю) під час перевірок суб’єктів господарювання, відповідно до Конвенцій МОП № 81 1947 року «Про інспекцію праці в промисловості й торгівлі» та Конвенції Міжнародної організації праці № 129 1969 року, які були ратифіковані Законами України від 8 вересня 2004 року № 1985-VI та від 8 вересня 2004 року № 1986-VI, Законом України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» та Положення про Державну інспекцію України з питань праці, не мають права призупиняти роботу підприємства.

Позапланові перевірки проводиться виключно для контролю виконання винесених раніше приписів та за зверненнями фізичних та юридичних осіб. Тому всі позапланові перевірки мають чітку юридичну підставу. У свою чергу кількість позапланових перевірок не може бути штучно зменшена або збільшена, оскільки за всіма зверненнями, розгляд яких відповідно до чинного законодавства потребує проведення перевірки, дані заходи вживаються.

Кількість планових перевірок визначається квартальним планом, що затверджується наказом Держпраці України. План перевірок формується на основі пропозиції територіальних органів Держпраці України з урахуванням навантаження на одного державного інспектора з питань праці. Тож, інспектор з питань праці повинен, по-перше, у встановлені терміни проводити позапланову перевірку, і, по-друге, виконувати план проведення планових перевірок. Так, у І кварталі 2013 року всього проведено 9042 перевірок (з яких 2197 планових та 6845 позапланових) на 8416 підприємствах. Разом з тим, розглянуто 8961 письмове звернення громадян. Тобто, кількість письмових звернень громадян перевищує кількість проведених позапланових перевірок. Тож, роботодавцями постійно порушуються норми трудового законодавства, а навантаження на інспекторів з питань праці – значне.

 ​